Programy


Tutaj znajdziecie przydatne oprogramowanie, tak samo na C=64, PC i nie tylko ;-) Aby zobaczyć zrzut w lepszej jakości, kliknij prawym klawiszem myszki 'pokaż obraz' :-)


Star Commander v0.83 - jest to program podobny do Total Commandera, lub innych DOS'owych nakładek, który jest przeznaczony do współpracy z wszelkiego rodzaju kabelkami X1541. Dzięki niemu można przesyłać pliki do stacji dysków, odczytywać je i zapisywać. Program współpracuje z mniej popularnymi stacjami takimi jak C=1571 i C=1581. Jest bardzo intuicyjny i wygodny w użyciu. Niestety działa jedynie w systemie DOS. Może nie działać na nowszych sprzętach takich jak Pentium 4, oraz w emulowanym środowisku dos w systemach win98, 2000, milenium i XP.


Tap2Wav v2.5 - Jest to prosty program do konwersji plików .tap do nieskompresowanego pliku dźwiękowego .wav. Po konwersji taki plik wav możemy uruchomić w swoim ulubionym odtwarzaczu i podłączając wyjście słuchawkowe do do wolnego magnetofonu, możemy nagrać sobie swoje ulubione gry na kasete ;)


Wav2Prg v1.1 - To kolejny program do konwersji plików, tym razem konwertuje on programy z C64 zapisane w formacie .prg / .p00 / .t64 na pliki dźwiękowe .wav i odwtornie. Jednym słowem możemy swoją kolekcję programów na kasetach zgrać do wybranego formatu, który obsługuje nasz emulator, albo możemy przekonwetrtować nasz program z formatu .prg to .wav i nagrać go na kasete. Program został stworzony przez Fabrizio Gennari.